XV Konkurs Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej ,,Na szlaku poezji…’’.

03.12.2021 piątek g. 15:00-18:00
Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żołnierza 2, Szczecin

Wstęp wolny
Godz. 19:00 Wręczenie nagród
– Wręczenie nagród w III Szczecińskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej im. Edwarda Stachury „Wędrówką życie jest człowieka”, którego celem jest umożliwienie młodzieży twórczego wyrażania siebie, zmierzenie się z rygorem formalno-strukturalnym, jaki narzuca metoda poetycka oraz zainspirowanie młodzieży twórczością poetycką Edwarda Stachury.
– Wręczenie nagród w XIV Szczecińskim Konkursie Fotograficznym pod nazwą „W siną dal…”, którego celem jest prezentacja fotografii i stymulacja osób fotografujących do realizacji prac fotograficznych na wskazany temat.

Godz. 20:00 – Koncert Leonarda Luthera
Leonard Luther jest absolwentem WSP w Bydgoszczy. Klimat jego twórczości znany i wypracowany przez Wolną Grupę Bukowinę, Stare Dobre małżeństwo pozwala na ciekawa i mistrzowską interpretacje tekstów Aleksandry Bacińskiej. Świat piosenek Leonarda jest z lekka nostalgiczny, pełen nastrojowych pejzaży, owiany obłokiem poezji i przyswajalnych melodii. Połączenie literackiego smaku i muzycznej kultury czynią wizerunek artysty nader sympatycznym. Jego mądre, niekiedy przekorne piosenki skłaniają do refleksji nad prawami przyrody, ingerencją człowieka w środowisko naturalne i sensem ludzkiego życia. Klimat jego koncertów wzrusza i bawi publiczność, a muzyka porywa swoją prostotą i niebanalną melodią. W twórczości artysty rozbrzmiewają dźwięki muzyki celtyckiej, irlandzkiej a także blues i country. Niewątpliwym atutem Leonarda jest jego silny sugestywny głos oraz emocje w trakcie wykonywania utworów, które tworzą niezwykły klimat, towarzyszący koncertom artysty.