Kim jesteśmy


Ramole – turyści, dla których turystyka stała się pasją, sposobem na życie. Kochają przyrodę, otwarte przestrzenie, przygody. Preferują aktywny wypoczynek, najlepiej czują się w towarzystwie takich jak oni, kochają luz i atmosferę, którą poznali na studenckich rajdach.
Gatunek Ramolski wylągł się i ukonstytuował w Szczecinie, a w zasadzie w Chatce studenckiej „Dolina” nad Odrą koło Siekierek w 1978 roku. Tym, którzy kończyli studia, „dojrzewali”, statkowali się, zakładali rodziny i wpadali w nowy rytm kariery czy zwykłego mieszczańskiego życia ukazała się nowa wizja: można robić karierę, można na co dzień być mieszczuchem, a jednocześnie w wolnych chwilach pozostać „tym wariatem z garbem”.
A rodzina? A rodzinę zabierz ze sobą – niech też zarazi się tym „wariactwem”. Nasze dzieci dorosły i same organizują studenckie rajdy, więc teraz zabieramy na szlaki nasze wnuki.
I tak już od czterdziestu lat hołdujemy tym zasadom.
Co przez te lata zmieniło się? Na pewno pijamy lepsze trunki, a to, że włosy coraz rzadsze i paski w spodniach coraz dłuższe nie zmienia faktu, że nadal jesteśmy młodzi.

Kalendarz imprez turystycznych „Ramoli” w roku 2023