Szczecińskie Wierszogranie – W 21 piosenek Dookoła Świata

Poniedziałek, 30 marca, 2020, godzina 19:00

Dom Kultury 13 MUZ,  pl. Żołnierza 2, Szczecin

Bilety: 35 zł

„Szczecińskie Wierszogranie” zaprasza na wyjątkową podróż muzyczną pt.: „W 21 Piosenek Dookoła Świata”, złożoną z najpiękniejszych melodii pochodzących z Brazylii, Argentyny, Kuby, USA, Anglii, Polski aż po Grecję! Na tą wyprawę zabierze Was szef Stowarzyszenia SZOK,
Mitro Dymitriadis, rodowity Grek!
W 21 piosenkach przekaże on swój subiektywny wybór utworów, które najbardziej ukochał a zaprezentuje je w najbardziej z wymagających form, sam z gitarą oraz… publicznością! W recitalu usłyszycie piosenki od brazylijskich bossa, peruwiańskich czy kubańskich evergreenów poprzez piosenki The Beatles, Simona&Garfunkel’a, Oazis, Stinga, Niemena, Jopek, Soyki, Rodowicz, Rynkowskiego aż po utwory największej ikony Grecji, Mikisa Theodorakisa.

Mitro Dymitriadis to postać, którą bywalcy Szczecińskiego Wierszogrania znają od dawna
z „opieki” nad dźwiękiem podczas koncertów naszego cyklu, ale nie wszyscy wiedzą o tym,
że jest on przede wszystkim artystą muzykiem, który występuje na scenach całego kraju od 1990! Mitro to muzyk niezwykle wszechstronny, bo z jednej strony, przez ponad 23 lata był jednym z filarów zespołu Grupo Costa grającego muzykę latynoamerykańską, ale z racji pochodzenia gra także rodzimą, grecką muzykę w projektach solowych oraz grupowych… To jednak nie wszytko! Jest on również liderem i założycielem grupy Unpluggers, gdzie wraz Mają Koterbą, znakomitą wokalistką, zrealizował niezwykły projekt pt.: „The Beatles Juice” z autorskimi aranżacjami muzyki „Czwórki z Liverpoolu”!
Z Unpluggers stworzył również projekt pt. „Samba Sikoreczka”, który poświęcony jest piosenkom w rytmie samba & bossa nova pochodzących ze skarbnicy muzyki polskiej!

Właśnie te różnorodne doświadczenia muzyczne skłoniły Mitro do stworzenia projektu, który integrowałby je wszystkie i w ten sposób powstało „W 21 Piosenek Dookoła Świata”, na które serdecznie miłośników pięknych melodii, śpiewanych nie tylko w języku polskim, zapraszamy 30 marca do DK13 MUZ o godzinie 19.00!

Bilety w cenie 35 zł dostępne na platformie internetowej: bilety.fm od 10.02.2020r.