SZCZECIŃSKIE WIERSZOGRANIE: RYSZARD LEOSZEWSKI


Poniedziałek, 27 września, 2021, godzina 19:00
Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żołnierza 2, Szczecin
Bilety: 40 zł – 50 zł

Ryszard Leoszewski – piosenkarz, kompozytor, pedagog, lider i współzałożyciel legendarnego zespołu Sklep z Ptasimi Piórami (1978 r.). Jeden z pierwszych aktorów szczecińskiego Teatru Kana, twórca dziecięcej grupy artystycznej ARFIK (1987). Jego utwory zostały wydane na ponad 40 płytach CD. Występował z takimi artystami jak Rick Wakeman, czy Bobby McFerrin. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina i Nagrody „Pro Arte”, w 2012 roku został odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS. Jest również honorowym Ambasadorem Szczecina.
Oprócz piosenek dobrze znanych szczecińskiej publiczności (np. „Stempelek”, „Jak czarny anioł”, „Wiem jak nie jest”), Ryszard Leoszewski zaprezentuje najnowsze kompozycje, które jeszcze w tym roku znajdą się na płycie CD, między innymi „Biało-czerwona” i „Głowy z kamienia” do wierszy Michała Zabłockiego.

Bilety:
40 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście “L” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 50 zł.