Szczecińskie Wierszogranie – Małgosia Lipińska

22.11.2021, poniedziałek, g.19:00
Szczecińskie Wierszogranie – Małgosia Lipińska z Zespołem

Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żołnierza 2, Szczecin
Bilety: 30 zł – 40 zł

Małgorzata Lipińska debiutowała w Bydgoszczy, w studenckim zespole Bez Próby. Była laureatką festiwali piosenki studenckiej (m.in. Bazuna, Yapa, Bakcynalia, Danielka, Śpiewanie na Zamku w Świeciu, Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie).
Po przerwie powróciła do koncertowania z autorskim programem. Z zespołem w nowym składzie występuje w różnych miastach Polski. Jej piosenki w wersjach studyjnych i koncertowych, znalazły się na festiwalowych wydawnictwach płytowych festiwalu Bazuna. Można je usłyszeć w audycjach radiowych np.: „Gitarą i piórem” Programu Trzeciego Polskiego Radia, „Mikroklimat” Radia Rzeszów.
Koncerty zespołu odbywają się w miejscach kameralnych – np. klubach, kawiarniach artystycznych, bibliotekach, domach kultury, a także podczas różnych festiwali. Zespół przez kilka lat współpracował m.in. z Biblioteką Miejską przy ul. Grodzkiej w Słupsku (koncerty, cykl warsztatów), występował w koszalińskim Teatrze Dialog.
Oprócz liderki zespół tworzą muzycy: Adam Budziński – gitara solowa, Grzegorz Bielawski – gitara, Tomasz Pastuszak – harmonijki ustne, Wojciech Sokołowski – gitara basowa.
W sierpniu 2019 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę pt. „Zatrzymaj”.

Małgorzata Lipińska o sobie:
„…Występuję z towarzyszeniem utalentowanych muzyków, których kreatywne aranżacje kształtują moje piosenki w niepowtarzalny sposób.
Piosenki piszę nieregularnie, poruszona człowiekiem, jego losem, zdarzeniem. Staram się, aby w moich utworach słowa miały wagę, by nienadużywane zyskiwały adekwatne znaczenie.
Wolę koncerty kameralne. Prawdziwą i niezastąpioną wartość mają dla mnie spotkania z publicznością, która jest gotowa przyjąć i zatrzymać moje piosenki, poświęcając im nieco swojego czas”.
Zapowiedź jednego z organizatorów koncertu:

„Małgorzata Lipińska jest mistrzynią w klasie liryki piosenki. Reprezentując przed laty środowisko bydgosko-toruńskie, w dominującą turystyczną formę wspólnego śpiewania wniosła nową jakość, skłaniając do zatrzymania się, wsłuchania w poetycką treść.

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży (w dniu koncertu 40 zł) www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów.fm: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu