Szczecińskie Wierszogranie Jan „Mufka” Błyszczak

Poniedziałek, 29 kwietnia, 2019 godz.:19:00
Dom Kultury 13 MUZ, Pl. Żołnierza 2, Szczecin
Bilety: 35 i 45 zł

Jan „Mufka” Błyszczak

Urodził się w drugiej połowie dwudziestego wieku przy linii kolejowej Sudety-Bałtyk w Jastrowiu, miasteczku „Pierwszego dnia wolności” i, jak twierdzi, wielu następnych.
Mówi, że jest góralem morenowo-dennym o orientacji północ-południe. Raz jest jedną, raz drugą rybą, dlatego nie wie, gdzie się pojawi i kiedy zniknie. Śpiewa od dziecka. Pierwsze próby pisania w podstawówce. Nie zdradził się. Liceum w mieście Staszica. Dojeżdżał pociągiem (zimy stulecia!).Zdekonspirował się w Poznaniu przebywając na studiach ekonomicznych, gdy jeszcze nie były modne. Komponuje nastrojowe piosenki, pisze rozumne teksty. Świetnie pływa, nieźle jeździ na nartach. Śpiewa swoje piosenki przy akompaniamencie gitary z powodzeniem ukrywając wykształcenie geodezyjne.Niejednokrotnie laureat festiwali piosenki studenckiej w Krakowie, gdańskiej BAZUNY, łódzkiej Yapy, szklarskoporębskiej Giełdy, warszawskigo OPPA oraz konkursu ZAKR na piosenkę do opolskich Premier.
Współpracował z wrocławskim B-COMPLEX, z koszalińskim Koniem Polskim, poznańskim Tey’em Zenona Laskowika.
Nie jest systematyczny. Miewa zainteresowania.

Bilety:
35 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych:
Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „L” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej)

Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 45 zł.

Zapraszamy !

Jezioro
Zegar
Czereśnie