Strings Girls Band „Cztery pory roku”

Niedziela, 24 lutego 2019 o 16:00 – 19:00

Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żolnierza 2, Szczecin

Wstęp wolny

Koncert „Cztery pory roku” jest odzwierciedleniem każdej z pór roku w muzyce klasycznej. W programie znajdziemy m.in. fragmenty z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego oraz utwory nawiązujące do owej tematyki w twórczości takich kompozytorów jak m.in.: Johann Strauss, Piotr Czajkowski, Mieczysław Karłowicz, Claude Debussy czy Astor Piazzolla.

Program w wykonaniu kwartetu smyczkowego Strings Girls Band będzie zawierał również subtelne akcenty wokalne, takie jak m.in.: „Wiosna, ach to Ty” Marka Grechuty czy „Summertime” George`a Gershwin`a w wykonaniu Marii Radoszewskiej.

Strings Girls Band to zespół, który powstał z końcem 2017 roku z muzycznej pasji czterech absolwentek akademii muzycznych w Szczecinie, Warszawie, Katowicach i Gdańsku. Zespół wykonuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową w rozmaitych formach i aranżacjach.

W swoim dorobku artystycznym zespół może pochwalić się uczestnictwem w wielu prestiżowych wydarzeniach, takim jak m.in.: Rozdanie Nagród Architektonicznych Prezydenta Miasta Szczecina w Filharmonii Szczecińskiej, Konferencja z okazji 100 lecia Niepodległości dla Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej w Warszawie czy Rozdanie Uprawnień Lekarskich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

Skład zespołu:
Maria Radoszewska – I skrzypce, wokal, prowadzenie
Izabela Lazar – II skrzypce
Ewa Tracz – altówka
Natalia Szwarczak – wiolonczela