Schmidt & Niedziela w Poniedziałek

Poniedziałek, 11 marca 2019 o 19:00
Dom Kultury 13 MUZ, Pl. Żołnierza 2, Szczecin
Bilety: 30 zł – 40 zł

Zagrają: Piotr Schmidt – (trąbka) przedstawiciel młodego pokolenia i
Wojciech Niedziela – (fortepian) czołowy polski pianista.

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku, wybitny trębacz młodego pokolenia, producent muzyczny, wydawca, lider zespołów, wykładowca na AM w Katowicach oraz na Instytucie Jazzu w PWSZ
w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt w 206 roku był stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 – 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród.

Wojciech Niedziela – czołowy pianista jazzowy, obecny na polskiej scenie jazzowej od początków lat 80-tych. W okresie debiutanckim był laureatem wielu konkursów (Jazz Juniors, Konkurs Improwizacji jazzowej, Konkurs Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Międzynarodowy Festiwal Federacji Jazzowej w Leverkusen). Wtedy też otrzymał ministerialną Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego (1986). Przez wiele lat pełnił rolę lidera zespołu New Presentation z solistami w osobach Lory Szafran i Piotra Wojtasika. Wziął udział w nagraniu 35 płyt, min z Janem Ptaszynem Wróblewskimi, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Michałem Kulentym, Piotrem Wojta-sikiem, Zbigniewem Namysłowskim, Krzysztofem Popkiem, Jackiem Niedzielą, Maciejem Sikałą i innymi. Cztery płyty firmował własnym nazwiskiem – „New Presentation – Trio”, „Lonesome Dancer”, „To Kiss The Ivories” i „Domingos Tunes”. Wieloletni członek Kwartetu i Sextetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego, z którym związany jest od połowy lat 90-tych.

Więcej