„Podróż koleją transsyberyjską” spotkanie z Joanną Mazur

Termin: Piątek, 8 lutego 2019 o 18:00 – 20:00

Miejsce: Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żolnierza 2, Szczecin

Wstęp wolny

Pociąg wkrótce ruszy… proszę wsiadać … Zapraszamy do wspólnej przygody.

Joanna Mazur jest z wykształcenia socjologiem i doradcą psychospołecznym, z zamiłowania – pasjonatką podróży i słowa pisanego.

Jest także laureatką głównej nagrody w konkursie medialnym „Kobieca historia. Siła i piękno” organizowanym przez Dermikę, w którym opisała jedną ze swoich wypraw motocyklem do Sahary Zachodniej. Uczestniczyła także w sesji zdjęciowej do miesięcznika „Twój Styl”, którą wykonała znana i ceniona fotografka Lidia Popiel oraz zwyciężczynią konkursu na najciekawszy wiersz o tematyce jesiennej pt. „Listopad”, zorganizowanym przez ilustratorkę Agatę Krzyżanowską. Jej największą fascynacją są jednak podróże. Jest autorka kilku artykułów o tematyce podróżniczej. Przeprowadziła także wywiady z innymi podróżnikami, między innymi z pierwszym polskim misjonarzem, który pracował na Alasce – księdzem Andrzejem Maślanką.

Na przykładzie jednej ze swoich podróży, którą odbyła najdłuższą koleją świata – koleją transsyberyjską z przystankami w Rosji, Mongolii i Chinach, postara się podzielić swoimi przeżyciami i opowiedzieć o tym, czym dla niej są podróże na własną rękę. Bo jak sama twierdzi – „Wyprawy to coś więcej niż przekraczanie granic państwowych, podróże mogą być sprawdzianem, sprzymierzeńcem i prawdą”.