Oddech Cadyka – Muzyczna podróż po Tańcach Świata

Sobota, 30 listopada 2019 o 19:00 – 21:00
Dom Kultury 13 MUZ,  pl. Żołnierza 2, Szczecin

Bilety: 30 zł – 35 zł

Koncert zespołu Oddech Cadyka „Muzyczna podróż po Tańcach Świata” to emocjonująca przygoda poprzez niezwykle ogniste melodie i rytmy z różnych regionów świata począwszy od Bliskiego Wschodu, idąc przez Izrael, Turcję, Węgry czy Bułgarię. Utwory tak znane jak słynny Czardasz czy Skrzypek na dachu – Lechaim opracowane zostały według własnych autorskich aranżacji na klarnet, gitarę oraz instrumenty perkusyjne. Prezentowany program to przede wszystkim muzyka klezmerska, węgierska czy utwory odnoszące się do muzyki ludowej. Jednym słowem, to kompendium wiedzy o roztańczonej stronie muzyki.

Zespół Oddech Cadyka powstał w 2017 roku z inicjatywy Radosława Herdzika. Pomimo całkowicie odmiennej drogi muzycznej każdego z muzyków(począwszy od muzyki szeroko rozumianej jako klasycznej, poprzez muzykę etniczną z najróżniejszych stron świata od Afryki po Bałkany, aż po rockową spontaniczność ), postanowili połączyć swoja energię i stworzyć coś wyjątkowego, dzieląc się tym doświadczeniem razem z publicznością. Klarnet w połączeniu z gitarą oraz instrumentami perkusyjnymi jak bębny djembe czy darbuka zapewniają nieskończoną paletę barw muzycznych, pełną brawury i wirtuozerii.

Skład zespołu:
Radosław Herdzik – klarnet
Radosław Ignatiuk – gitara
Christo Krzysztof Radew – instrumenty perkusyjne

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 35 zł.