Niedziela Będzie Dla Nas – koncert charytatywny dla Wojtka KORDY

Termin: Niedziela, 3 lutego 2019 r., godz. 19:00

Miejsce: Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żolnierza 2, Szczecin

Wstęp wolny

Podczas koncertu licytowane będą płyty CD z autografem Wojtka Kordy. Liczymy jednak na hojność Państwa aby wspomóc koszty leczenia Wojtka. Do zobaczenia.

Wojciech Korda, właściwie Wojciech Kędziora wokalista, gitarzysta, kompozytor, wieloletni lider zespołu „Niebiesko-Czarni”, współtwórca muzyki pierwszej polskiej rock-opery Naga.
W zespole Niebiesko-Czarni występował od początku 1964 r. do 30 czerwca 1976 r. czyli do chwili rozwiązania. Następnie występował w duecie z żoną Adą Rusowicz w zespole Ada-Korda. W latach 80. i 90. występował w klubach krajów skandynawskich i USA, gdzie wykonywał m.in. piosenki Presleya. Po powrocie kontynuował występy wraz z Tomaszem Dziubińskim i jego zespołem, z którym współpracował z przerwami od 1959 r.

Wielką karierę rozpoczynał w Szczecinie. Jest laureatem „Złotej Dziesiątki” Festiwalu Muzycznych Talentów w Szczecinie (1962), Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1965) oraz „Złotego Kamertonu” w 1991, nagrody ustanowionej przez redakcję Music News.

Wojciech Korda przeszedł czwarty udar. Muzyk jest sparaliżowany i wymaga stałej opieki co wymaga znacznych środków finansowych. Żona muzyka apeluje o pomoc.

Pomysłodawcą i „spirytus movens” koncertu charytatywnego dla Wojtka Kordy jest Wojciech Rapa, znany szczeciński gitarzysta, który kilkakrotnie występował na scenie razem z Kordą, a szefostwo organizacyjne objął wiceprezes ZSJ Mieczysław Podsiadło.

W koncercie udział zadeklarowali szczecińscy muzycy, którzy znali i lubili, a niektórzy nawet wychowali się na muzyce Wojtka Kordy. Udział w koncercie zapowiedzieli:
– Wojciech Rapa Trio w składzie Wojciech Rapa – gitary, śpiew, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – bas, Kuba „Fiszka” Fiszer – perkusja, Krzysztof „Drwal” Rozesłański – perkusja oraz gościnnie Marek Kazana – saksofon, Małgorzata Jarmoc – śpiew, Maciej Podsiadło – śpiew
– Ryszard Leoszewski (Sklep z Ptasimi Piórami),
– Jacek Rudnicki,
– Ryszard „Elvis” Wiercimak – w utworach Presleya i Wojtka Kordy
– zespół Chango
– zespół Style Blues (Stargard)
– zespół Miracle Project