MusiSHEans

MusiSHEans – Trzy topowe gitarzystki na jednej scenie!

Wtorek, 5 listopada 2019 o 19:00 – 22:00
Dom Kultury 13 MUZ,  pl. Żołnierza 2, Szczecin
Bilety: 80 zł

W ramach cyklu SZOK ARTS FESTIVAL 5 listopada 2019 roku trzy topowe gitarzystki europejskie, Claire Besson z Francji, Karlijn Langendijk z Holandii oraz Judith Beckedorf zaprezentują się po raz pierwszy w Polsce na jednej scenie Sali Kominkowej DK 13MUZ. Koncert jest częścią większego, światowego projektu pt. MusiSHEans.
MusiSHEans to globalna sieć mająca na celu wsparcie oraz promocję muzykujących kobiet. Poszukujące swojej publiczności zgłodniałej muzyki na najwyższym poziomie oraz bezkompromisowe kobiety-muzycy znajdują ze sobą kontakt na różnych platformach. Celem projektu MusiSHEans jest działanie na rzecz równości pośród muzyków obu płci motywujące młode dziewczyny by wziąć swój instrument I pokazać światu co mają najlepszego do zaoferowania. MusiSHEans wspierają min. tak rozpoznawalne postacie światowej muzyki jak: Badi Assad (Brazylia), Tommy Emmanuel (Australia), Jon Gomm (Wielka Brytania), oraz John Knowles (USA).
Claire Besson, Karlijn Langendijk oraz Judith Beckedorf postanowiły wspólnie wystąpić podczas europejskiej trasy koncertowej MusiSHEans dając dobitny przykład na to, że język muzyki zawsze jednoczy!

Claire Besson (FR)
www.clairebesson.comAbsolwentka klasy gitary Pôle d’enseignement Supérieur we Francji zdobyła pierwsze nagrody podczas konkursów gitarowych w Montigny-le-Bretonneux, Fontenay-Sous-Bois oraz Nuits Musicales de Cieux w 2014r. Występowała solowo, a także z orkiestrami i zespołami kameralnymi na wielu scenach całej Europy oraz Chin. Zafascynowana tradycyjną muzyką świata elektryzuje publiczność swoją pasją, ekspresją oraz dynamiką swoich wykonań.
Video: „Alfonsina y el Mar”
https://youtu.be/EwcFqTTywvU

Karlijn Langendijk (NL)
www.karlijnlangendijk.com
Otoczona dzwiękami gitary akustycznej od samego urodzenia zaczęła grać samodzielnie w wielu 13 lat głęboko zainspirowana przez ojca. Piszę własną muzykę w oparciu o technikę fingerstyle oraz nowoczesną muzykę klasyczną. Koncertowała z takimi sławami jak Tommy Emmanuel czy Peter Finger w Niemczech, Włoszech, Czechach i Chinach.
Video link: „Triangulum”
https://youtu.be/VXL2nyZ9J2I

Judith Beckedorf (DE)
www.judithbeckedorf.de
Jest multiinstrumentalistką grającą na gitarze, mandolinie, banjo, a także wokalistką eksplorującą różne gatunki muzyczne. Repertuar Judith składa się z wielu ciekawych utworów, tak instrumentalnych jak i wokalnych w autorskich aranżacjach. Od spokojnych ballad po dynamiczne bity, zazwyczaj granych na elektroklasycznej gitarze. Podczas pobytu w Nashville zakochała się w muzyce folkowej co na zawsze pozostawiło swój ślad w jej stylu grania. Koncertuje w całej Europie i USA.

Video link: „Plan B”
https://youtu.be/Ckx0cCrp9B4