MÓJ ARFIK – muzycznie o książce

Niedziela, 1 marca 2020 o 16:00 – 19:00
Stara Rzeźnia, ul. Wendy 14, Szczecin

Wstęp wolny

Po 32 latach istnienia, po ponad dwustu piosenkach, po wydanych kilkudziesięciu płytach, szczecińska grupa artystyczna Arfik doczekała się swojej książki. A właściwie – wcale nie czekała, tylko sama ją stworzyła. Publikacja ma tytuł „MÓJ ARFIK” i została wydana przez Szczecińska Agencję Artystyczną w ramach projektu „Scena Detaliczna 2019”, dofinansowanego przez Miasto Szczecin.
Autorzy książki to: Barbara Stenka i Ryszard Leoszewski, a także duże i małe „arfiki”.

Książka kipi niezwykłymi anegdotkami i opowieściami, ciekawostkami, opisem chwil komicznych i strasznych. Koncerty, podróże, arfikowe rytuały, ploteczki towarzyskie, sekrety zakulisowe, trudności sceniczne i życiowe. To także dialogi pełne absurdalnego humoru, typowego dla zespołu. To też mała podróż przez trudną do wyobrażenia techniczną stronę muzyki. I zdjęcia, na których można odnaleźć najdawniejsze trendy strojów scenicznych i fryzur. Bo taki jest Arfik – żywy, zmienny, rozwijający się, wieloetapowy.

Zapraszamy na spotkanie z autorami książki, połączone z koncertami dziecięcej grupy artystycznej ARFIK i młodzieżowej Kostki Cukru, a także występami rodzinnymi. Widzowie zresztą też będą mogli zaśpiewać piosenki Arfika. Przewidziane jest wspólne wykonanie kilku przebojów zespołu z akompaniamentem dwóch gitar.

Oczywiście podczas wydarzenia będzie można nabyć książkę, a po koncercie zdobyć autografy autorów.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.