KONCERT ZESPOŁU LUZ BLUES

Piątek, 8 listopada, 2019, godzina 20:00

Dom Kultury 13 MUZ,  pl. Żołnierza 2, Szczecin

Bilety: 25 zł

Zespół Luz Blues powstał w roku 2008 po festiwalu „Dinozaury Szczecińskiego Big-Bitu”. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy o dużym dorobku artystycznym. Wszyscy koncertowali poza granicami kraju w wielu znanych zespołach muzycznych. Obecnie prezentują muzykę bluesową i rockową korzystając ze światowego dorobku tych gatunków muzyki. Zawsze w koncertach zespołu biorą udział zaproszeni goście. Artystyczny poziom grupy muzycznej Luz Blues reprezentują dojrzali muzycy z wieloletnim stażem.

Muzyka bluesowa i rockowa jest w sercach tych muzyków. Swoimi występami tworzą barwną formację na mapie szczecińskiej sceny artystycznej. Pierwszy koncert dali w Operze Szczecińskiej na Zamku wspólnie z Czerwono Czarnymi, potem były Dinozaury Szczecińskiego Big-Bitu. Fala dźwięków zespołu przetoczyła się przez kluby na terenie miasta Szczecina: Free Blues Club, Rocker Club, Dom Kultury Słowianin, Muszla koncertową w Świnoujściu, Szczecińska „Różanka. Zespół grał także koncerty zaduszkowe upamiętniające kolegów, którzy odeszli.

Na koncertach tej grupy rozpoznawalny jest mocny i charakterystyczny głos Basi Włodarczyk. Emocje w swej grze na gitarze i w śpiewie przekazuje również Ryszard Nazdraczew, kierownik zespołu. Organista Maciej Kostański czuje się jak ryba w wodzie w tym repertuarze. Leszek Frik klawiszowiec i wokalista o czarnym głosie jest jednym z filarów zespołu. Mocną i bluesową podstawę daje Zenon Balcerak ze swą gitarą basową. Na perkusji dzielnie rozdziela emocje na kotłach Sławek Jankiewicz. Tasio Chico Sayek ze swą akustyczną gitarą Ovation dodaje smaku tej muzycznej uczcie. Muzycy wrażliwi i emocjonalnie związani z tym gatunkiem wnoszą radość do wykonywanych utworów, co widać i czuć wśród publiczności…

Bilety 25 zł w przedsprzedaży dostępne @ONLINE TUTAJ i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej).