KONCERT ZESPOŁU LUZ BLUES


17.10, sobota, g. 19:00
Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żołnierza 2, Szczecin
Bilety: 25 zł www.bilety.fm
Linki do biletów

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów.fm: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie pod linkiem

Luz Blues to zespół, który powstał w 2008 roku. Ideą grupy jest zespalanie muzyków szczecińskich. Zawsze w koncertach zespołu biorą udział zaproszeni goście. Artystyczny poziom grupy reprezentują dojrzali muzycy z wieloletnim stażem, grający w różnych formacjach w kraju i za granicami Polski. Swoimi występami tworzą barwną formację na mapie szczecińskiej sceny artystycznej.

Pierwszy koncert dali w Operze Szczecińskiej na Zamku wspólnie z Czerwono Czarnymi, potem były Dinozaury Szczecińskiego Big Bitu. Fala dźwięków bluesowych grupy przetoczyła się przez kluby na terenie miasta Szczecina: Free Blues Club, Rocker Club, Dom Kultury Słowianin, a także Muszlę koncertową w Świnoujściu i Szczecińską „Różankę”. Zespół dał także wspaniałe koncerty zaduszkowe upamiętniające kolegów, którzy odeszli i wiele innych.

Mocny i charakterystyczny głos Basi Włodarczyk rozpoznawalny jest na koncertach tej grupy. Emocje w swej grze na gitarze i śpiewie przekazuje również Ryszard Nazdraczew, kierownik zespołu. Organista – Maciej Kostański czuje się jak ryba w wodzie w tym repertuarze. Leszek Frik klawiszowiec i wokalista o czarnym głosie jest jednym z filarów zespołu. Mocną i bluesową podstawę daje Zenon Balcerak ze swą gitarą basową.

Na perkusji dzielnie dzieli się emocjami Sławek Jankiewicz. Tasio Chico Sayek ze swą akustyczną gitarą ovation dodaje smaku tej muzycznej uczcie.

Muzycy wrażliwie i emocjonalnie związani z tym gatunkiem wnoszą radość do wykonywanych utworów, co widać i czuć wśród publiczności…