KONCERT „SIOSTRY KĘPISTY”

07.11, sobota, g. 19:00
Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żołnierza 2, Szczecin
Bilety: 40 zł

Pochodzące ze Szczecina siostry Maria i Julia Kępisty zajmują się muzyką od dziecka. Julia – absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim – pisze teksty, śpiewa, gra na wiolonczeli oraz ukulele. Maria – absolwentka kilku kierunków na Akademiach Muzycznych – jest wszechstronnym muzykiem, grającym na instrumentach perkusyjnych, fortepianie oraz flecie poprzecznym, ale jej głównym instrumentem jest wibrafon. Jest również kompozytorką muzyki rozrywkowej, poważnej oraz teatralnej i filmowej.

Siostry Kępisty są autorkami wielu piosenek, które powstawały w różnych projektach, m.in. Kępisty Quartet (LP „Marulia” 2014), UHA UHA (EP „Lazy Day” 2018). Obecnie zaangażowane w zespół Siostry Łotry, którego płyta „Pierwszy lot ptaka” ukaże się wkrótce.

Mają na swoim koncie wiele sukcesów, do najważniejszych osiągnięć zespołu Siostry Łotry należy m.in. 3. miejsce w konkursie „Start nagranie”, organizowanym przez Trójkę Polskiego Radia. Dzięki głosom Internautów do finału zespół dostał się na zaszczytnym pierwszym miejscu spośród prawie półtora tysiąca zespołów. Ważnym przełomem w rozwoju zespołu była również nagroda „za najlepszą twórczość w języku polskim” od Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otrzymana z decyzji Katarzyny Nosowskiej podczas Festiwalu Młodych Talentów 2017 w Szczecinie.

Pod koniec września tego roku ukazały się cztery utwory video live z projektu sióstr Kępisty: #wchodzęwpolemikę!, w których Julia weszła w twórczy dialog z uznanymi tekściarzami (Nosowska, Kazik, Bukartyk, Cygan). Wspólnie z Marią stworzyły akustyczne aranżacje na wibrafonie, wiolonczeli oraz wokalu do znanych wszystkim piosenek.

Bliska i szczera relacja między siostrami sprawia, że ich koncerty przypominają stand-up. Pełne humoru, kanapowe dialogi, dodają wdzięku i radosnej atmosfery. Ich piosenki są bardzo różnorodne, zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej, dlatego każdy ze słuchaczy znajdzie w ich repertuarze coś dla siebie.

Miejsce: Sala Kominkowa
Bilety: przedsprzedaż (do końca października): 30 zł, od 1 listopada: 40 zł / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do biletów