INSPEKTOR JASS NA TROPIE – CHANGO

05.10, poniedziałek, g. 19:00
Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żołnierza 2, Szczecin
Wstęp wolny – link do wejściówek

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów.fm: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie pod linkiem

W październiku na scenie Sali Kominkowej gościć będziemy zespół Chango, który  zaprezentuje swój wielobarwny repertuar w stylu funk, jazz rock – czerpiący swoje korzenie w niezwykle bogatej historii tych gatunków.

Chango – to czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Grupa odnosi się do licznych tradycji muzycznych, starając się wytworzyć pewien niekonwencjonalny styl oparty na eksperymentalnym podejściu do żywego tworzenia muzyki. Kwartet miał okazję występować u boku Apostolisa Anthimosa (SBB) Mikołaja Trzaski (Miłość, Łoskot, Shofar), współpracuje również z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król) z którym aktualnie tworzy zespół #UDW (Ukrytedowiadomości). Wielokrotnie współpracowali także z Markiem Kazaną.

Chango:
Maciek Kałka – gitara basowa
Tomasz Nawrocki – perkusja
Szymon Drabkowski – gitara elektryczna
Borys Sawaszkiewicz – piano elektryczne, syntezatory.

Muzycy są również znani jako organizatorzy comiesięcznych „DŻEM Session” w Piwnicy teatru Kana. Impreza należy do najpopularniejszych wydarzeń w mieście, bywalcy spotkań posłuchać mogą wspólnie improwizujących muzyków należących do różnych światów stylistycznych.

Zespół ma na koncie album zatytułowany „MONO vs. STEREO” (wydawca: BIG FLOW, dystrybucja Dobrzewiesz Nagrania / Warner Music Poland)