INSPEKTOR JASS: BERLIN CONNECTION

4 listopada 2019, poniedziałek, g. 19:00

Poniedziałek, 04.11.2019 g. 20:00

Dom Kultury 13 MUZ,  pl. Żołnierza 2, Szczecin

Wstęp wolny!

Tym razem Inspektor Jass postanowił zajrzeć co dzieje się na scenach jazzowych Berlina.

Pomysł wyjazdu do jednej ze światowych dzielnic jazzu podsunął doskonale znany szczecińskiej publiczności Radek Wośko. Muzycy postanowili zaprosić do współpracy dwójkę znakomitych muzyków mieszkających w Berlinie. W pierwszy poniedziałek listopada na scenie DK „13 Muz” wystąpią pianista Uri Gincel oraz kontrabasistka Anne Mette Iversen.

Uri Gincel to jeden z najbardziej rozchwytywanych i cenionych pianistów jazzowych Berlina. Jego styl jest mocno zakorzeniony w tradycji, ale wrażliwy i otwarty również na jazz współczesny. Jego gra jest dynamiczna, liryczna, pełna energii i mocy! Urodzony w Tel-Avivie, Gincel przybył do Berlina w 2009 roku i szybko stał się ważną postacią tej sceny jazzowej, Uri koncertował w świecie z wieloma projektami, w tym „Uri Gincel Trio” i „Bonaparte”. Studiował u znakomitych muzyków takich jak Arnie Lawrence czy Walter Blending Jr.

Anne Mette Iversen to duńska basistka, która wiele lat spędziła w Nowym Jorku, gdzie ukończyła renomowaną uczelnię jazzową The New School. W 2012 roku przeprowadziła się do Berlina by kontynuować swoją pracę. Nagrała 10 płyt jako lider, m. in prowadząc Norrbotten Big Band. Regularnie koncertuje w Europie i USA, jej główne projekty to „Anne Mette Iversen Quartet”, „Ternion Quartet”.