Heniutki 67

Termin: Piątek, 4 stycznia 2019 o 19:00 – 21:00
Miejsce: Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
Wstęp: 10 zł i więcej – bilet cegiełka (zbiórka publiczna)

Henryk Talaśka – był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci szczecińskiej sceny muzycznej, choć nie był jej twórcą, a jedynie fanem. „Człowiek, któremu nie przeszkadzała żadna muzyka”, zmarł w święta Bożego Narodzenia 2012 r. 4 stycznia 2013 r. odbył się w „Słowianinie” bardzo spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie. Wtedy też DK Słowianin podjął decyzję, że co roku, w okolicach dnia urodzin Henia (4 stycznia), będzie organizować koncert. Tak narodziły się HENIUTKI. Heniu kochał muzykę w całości, bez kastowych podziałów i stylistycznych szuflad. Tak samo fascynowały go koncerty klimatycznych wykonawców, jak i ostre brzmienia.

4 stycznia 2019 r. o godz. 19:00 rozpoczną się HENIUTKI 67. Wystąpią:AFTER BLUESJackpot , 2manarmy oraz dzieci, które otrzymały od nas instrumenty. Ze względu na remont „Słowianina”, impreza odbędzie się w gościnnych progach DK 13 muz.
Dzięki zakupionym przez publiczność cegiełkom na poprzednich koncertach, udało już kupić: wiolonczelę dla Kingi z Pyrzyc, pianino dla Mai ze Szczecina, flet poprzeczny dla Tamary z Gryfic, keyboard dla Marysi i gitarę dla Natalki (obie ze Szczecina), altówkę dla Karoliny z Banic k.Golczewa, gitarę dla Wojtka i wiolonczelę dla Oliwii (oboje z Klinisk Wlk.). W tym roku również zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna, a pozyskane fundusze, organizatorzy w całości przeznaczą na zakup instrumentu dla uzdolnionego dziecka.
Żywioł i energia Henia sprawiała, że młodsi od niego fani muzyki na koncertach nie czuli różnicy wieku. Mamy nadzieję, że po raz kolejny na „Heniutkach” nie zabraknie publiczności i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie dźwięki.