Ballady Leonarda Cohena

Piątek, 5 kwietnia 2019 o 19:00 – 22:00
Dom Kultury 13 MUZ, Pl. Żołnierza 2, Szczecin
Wstęp wolny

Ballady Leonarda Cohena w wykonaniu Piotra Winnickiego. Gościem specjalnym wieczoru będzie zespół MagiCall.

To koncert dla miłośników liryki i poezji śpiewanej. Doskonała uczta dla ducha na piątkowy wieczór. Na pewno każdy zna „Słynny niebieski prochowiec” czy „Hallelujah”.

Tym razem będzie można posłuchać tych piosenek na żywo, w polskim tłumaczeniu. Piotr Winnicki jest znanym w szczecińskim środowisku muzycznym artystą. Swój romans z muzyką rozpoczynał śpiewając w Szczecińskich Słowikach. Śpiewał też w Chórze Belcanto, a następnie przez wiele lat w Chórze Akademickim Politechniki Szczecińskiej pod batutą prof. Jana Szyrockiego, z którym to chórem występował na wielu scenach całego świata.

Jako wokalista i gitarzysta na stałe gra w zespole rockowym Vinders, wcześniej grał w takich grupach jak Heavy Water, Dark Project i Attagen. Aktualnie Piotr Winnicki godzi różne rodzaje muzyki. Gra w zespole rockowym, uczestniczy w wykonaniach wielkich dzieł oratoryjnych typu Carmina Burano,
IX Symfonia, czy Requiem Mozarta, a solowo przy akompaniamencie gitary akustycznej śpiewa ballady Leonarda Cohena. Na kwietniowy koncert zaprosił do wspólnego wykonania kilkoro swoich przyjaciół, rozpoznawalnych muzyków sceny szczecińskiej ( do muzyki poważnej do rockowej).

MagiCall o sobie:
Opowiadamy własne, muzyczne historie, nie wykluczając żadnej z dróg, które nas fascynują. Jesteśmy fanami muzyki funk, dżemujemy w jazzie, kochamy błękit bluesa i skalistą twarz rocka. Opowiadamy też historie, stworzone przez tych, których szanujemy, którzy nas inspirują i którym zawdzięczamy nasz muzyczny, magiczny zew – MagiCall. Nasze muzyczne pasje nie znają granic i szlabanów. Również w warstwie lirycznej.

Skład:
Aleksandra Bagińska – śpiew Krzysztof Szmatłoch – gitara basowa Marek Więski – gitara Dariusz „Kaziu” Kamiński – instrumenty perkusyjne

Wstęp wolny. Na wzór warszawskiej Bohemy, wychodząc, płacisz ile uważasz.