Apostolis Anthimos Quartet

Poniedziałek, 18 listopada 2019 o 19:00 – 21:00

Dom Kultury 13 MUZ,  pl. Żołnierza 2, Szczecin

Bilety: 40zł

APOSTOLIS ANTHIMOS QUARTET
Piotr Matusik – inst. klawiszowe
Robert Szewczuga – gitara basowa
Olaf Węgier – saksofon
Apostolis Anthimos – perkusja, gitara

Apostolis Anthimos – urodzony w Polsce Grek, uznawany za jednego z najciekawszych instrumentalistów na polskiej scenie. Gitarzysta, perkusista, pianista i kompozytor. Członek legendarnego tria SBB, z którym nagrał kilkadziesiąt płyt.

Zadebiutował w 1971 roku jako gitarzysta zespołu Silesian Blues Band (SBB). Już jako 17-latek, w ramach projektu Grupa Niemen, wystąpił w 1972 roku na festiwalu Jazz and Rock Now otwierającym Igrzyska Olimpijskie w Monachium, grając obok takich znakomitości jak Charles Mingus, John McLaughlin i The Mahavishnu Orchestra. W okresie tym towarzyszył też z Grupą Niemen w trasie koncertowej Jacka Bruce’a.

Z SBB koncertował w kraju i za granicą (Węgry, Austria, NRD, RFN, Czechosłowacja, Dania, Szwecja, Holandia, Finlandia, Szwajcaria, Belgia, Rosja, Meksyk, USA, Kanada).
W latach 80 XX wieku współpracował jako gitarzysta z wieloma grupami muzycznymi (Dżem, Osjan, Krzak) oraz z trębaczem jazzowym Tomaszem Stańko (m.in. album „Chameleon”).

CENA BILETÓW:
Bilety normalne – 40 zł
Bilety ulgowe – 30 zł – uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny, posiadacze szczecińskiej karty metropolitalnej – po okazaniu legitymacji, 1 bilet na osobę uprawnioną