Almost Jazz Accordion

Sobota, 15 czerwca, godzina 19:00
Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żołnierza 2, Szczecin
Bilety 30 zł

Idea projektu łączy zdolnego akordeonistę – studenta ostatniego roku na Akademii Sztuki i Kwartet Grodzki – szczeciński kwartet smyczkowy.
Inicjatorem jest Grzegorz Uran – akordeonista – który chciał zaprosić do udziału w swoim dyplomie magisterskim, szczecińskich muzyków grających w kwartecie smyczkowym i wykonać świetne, na wskroś rozrywkowe utwory współczesnych kompozytorów, łączące akordeon właśnie ze smyczkami.
I tak pierwsza próba wyłoniła charakter kompozycji Mikołaja Majkusiaka oraz Cezarego Paciorka (bohaterów muzyki akordeonowej) jako dynamiczny, żywiołowy, jazzowo – rozrywkowy oraz dała pomysł na nazwę dla zespołu – Almost Jazz Accordion.
Okazało się że współczesna muzyka na akordeon i kwartet smyczkowy niesie potężną dawkę muzycznych emocji i jest bardzo rozbudzająca wyobraźnie słuchacza!
Do godzinnego programu koncertu dołącza nieśmiertelny Astor Piazzolla, ale w nowej zaskakującej, lekko jazzowej odsłonie, w aranżacjach stworzonych specjalnie dla kwintetu przez Grzegorza Urana oraz Damiana Krajkę.
Skład zespołu:
akordeon – Grzegorz Uran
I skrzypce – Elżbieta Fabiszak
II skrzypce – Karolina Hyla
altówka – Damian Krajka
wiolonczela – Maja Nizińska

Organizatorem koncertu jest Grodzka Agencja Artystyczna