U Studni – Szczecińskie Wierszogranie

Termin: Poniedziałek, 28 stycznia 2019 o 19:00 – 21:00

Miejsce: Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żolnierza 2, Szczecin
Bilety: 35 – 45zł
Tu można kupić on-line

„Bo w życiu nie chodzi, żeby tylko żyć…” – te słowa z wiersza Adama Ziemianina to również fragment piosenki i jeden z najważniejszych drogowskazów grupy U STUDNI.

Na scenie tworzą ciepłą, klimatyczną atmosferę. Łączą wielką dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną. W swoich piosenkach wykorzystują teksty poetów Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury, a także swoje własne. Nie brak w nich dobrej energii, różnorodności tematów i motywów. Naturalność, jasny przekaz i dobry kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu.
Jako zespół U STUDNI istnieją dopiero od 2012 roku, ale ich muzyczna historia trwa już bardzo długo. Przez wiele lat (1984-2012) współtworzyli rozpoznawalne brzmienie i niepowtarzalny styl Starego Dobrego Małżeństwa. Łączą też swoje drogi z innymi zespołami – Ola Kiełb–Szawuła z WYSPĄ i DO GÓRY DNEM, a Darek Czarny z grupą BOHEMA.

Dyskografia zespołu to: U Studni (Dalmafon 2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014), Wspólne zdjęcie (Dalmafon 2017), U Studni – Jubileusz Poety (Dalmafon 2018). Wkrótce na rynku pojawi się ich piąta płyta, oparta na wierszach Krzysztofa Cezarego Buszmana. Najnowsze piosenki to nowa poetyka, nowe brzmienie, ale niezmiennie miłość, mądra refleksja, szukanie tożsamości i sensu życia są wspólnymi mianownikami twórczości tej grupy.

U STUDNI grają, śpiewają, aranżują:
Dariusz Czarny – gitary, śpiew; Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew; Ryszard Żarowski – gitary, śpiew; Joanna Radzik – skrzypce; Robert Jaskulski – gitara basowa.

Koncert w ramach cyklu Szczecińskie Wierszogranie, który od lat przygotowuje Stowarzyszenie SZOK – Szczecińska Offensywa Kulturalna.

Bilety: 35 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 45 zł.