Szczecińskie Wierszogranie – Bogusław Nowicki

Termin: 26 listopada 2018, godzina 19:00
Miejsce: Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żołnierza 2, Szczecin
Bilety: 30 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt
Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20
(szklany pawilon na Alei Kwiatowej)
Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 40 zł.

Bogusław Nowicki – wykonawca piosenki autorskiej, literat, kompozytor, występuje z koncertami, które określa jako „piosenki z tekstem”.
Będąc studentem /UMK w Toruniu/ wielokrotnie reprezentował swoje środowisko na Studenckim Festiwalu w Krakowie zdobywając nagrody za swoje autorskie piosenki. Jego utwory wygrywały wszystkie znaczące konkursy i przeglądy studenckie, od „Szklarskiej Poręby” po łódzką „Yapę” i gdańską „Bazunę”. Piosenki kojarzone zawsze z Toruniem zdobywały tytuły „Studenckich Piosenek Roku”. Tak było z „Gawędziarzami”, „Uśmiechniętymi dziewczynami” czy „Poszukiwaniami”.
Potem były programy telewizyjne (m.in. krakowski Spotkania z Balladą, Turnieje Kabaretowe, autorski recital Ja i ten świat/ reż. Paweł Karpiński), występy na festiwalach w Opolu, gdzie zdobył nagrodę za piosenkę „Teoretyrada” zaprezentowaną w pamiętnym kabaretonie „Ostry dyżur”. Jak się później okazało, było to jedyne publiczne wykonanie tego utworu, natychmiast objętego zakazem prezentacji w mediach i na scenie