Siecino – 2024

XLVI Spotkanie Pokoleń

Dyrektor: Roman Bajera

46 Spotkanie Pokoleń – Siecino 29 maja – 2 czerwca 2024

Tegoroczne spotkanie odbyło się w ośrodku Ekoland nad jeziorem Siecino przy dobrej turystycznej pogodzie. Przelotne burze i deszcze na ogół krótkie przechodziły bokiem.

Spotkanie sprawnie prowadził Romek Bajera. Przy ognisku codziennie grał Andrzej Ołowski, a w piątek i sobotę towarzyszył mu Hubert Sowa.

W środę wieczorem zamiast ogniska odbył się bankiet powitalny na tarasie.

W piątek Wala Czakłosz zorganizowała spływ rzeką Drawą z Rząśnicy do Dalewa. W trakcie spływu część kajakarzy postanowiła wydłużyć trasę aż do Drawska. Łącznie w spływie wzięło udział 32 osoby.

Wieczorem w piątek Marek Kuc zorganizował na stołówce koncert. Grał ulubione swoje (a i nasze) utwory.

Sobota upłynęła pod znakiem konkursów golfa, strzelania z pistoletu, strzelania z łuku oraz organizowanego po raz pierwszy przez Marka Kuca Kapslowego Wyścigu Pokoju.

Wieczorem jak co roku odbył się spektakl teatru ATEST. Anna i Robert Śledzińscy przygotowali Połczyńską Sztukę Regionalną „Sanatorium Miłości”. Publiczność wypełniła tłumnie całą stołówkę, a po spektaklu owacjom nie było końca.

W 46 Spotkaniu Pokoleń udział wzięły udział 153 osoby najstarsi już po 80-siątce, a najmłodszy Augustyn Crawford (ze Staniewskich) 7,5 miesiąca.

Galeria zdjęć

Scenariusz sztuki „Sanatorim Miłości”

Wyniki Konkursów