2021 – Pszczew

Dyrektoriat: Hanna i Ryszard Galewscy

XLIII SPOTKANIE POKOLEŃ PSZCZEW 2021

Spotkanie odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym Karina w Pszczewie w dniach 03-06.2021r.

Jako, że XLII Spotkanie Pokoleń w 2020 r. miało charakter spotkania towarzyskiego, bez imprez zwykle towarzyszących spotkaniu, podjęliśmy się organizacji kolejnego, tym razem mając nadzieję, że epidemia nie pokrzyżuje nam planów. Można uznać, że nasze marzenia się spełniły, epidemia wprawdzie nie wygasła ale wiedzieliśmy już jak się zmierzyć z tym zagrożeniem.

Ośrodek wypoczynkowy Karina położony jest na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego z bezpośrednim dostępem do jeziora Szarcz. Baza hotelowa ośrodka to: hotel, motel  i sześcioosobowe domki kampingowe z kuchnią i łazienką, pole namiotowe. Dysponuje boiskiem do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, kortem tenisowym, placem zabaw dla dzieci, ma stadninę koni. Ośrodek ma własną plażę, pomost, przystań jachtową, możliwe jest wypożyczenie sprzętu pływającego.

Wszystkie te atuty, bardzo dobra organizacja spotkania ze strony właścicieli ośrodka, zaangażowanie uczestników w organizację konkurencji, ognisk, spektaklu teatralnego, piękna pogoda,  sprawiły, że było nam ze sobą dobrze. W spotkaniu, w kulminacyjnym momencie uczestniczyło 90 osób co uważamy za duży sukces.

Zostało rozegranych kilka konkurencji sportowych.

W konkurencji strzelanie z wiatrówki – prowadzonej przez Macieja Wechterowicza – pierwsze miejsce zajął Janusz Mroczek, kolejne Jacek Bednarek i Roman Bajera.

W konkurencji bule – prowadzonej przez Ryszarda Galewskiego – zwyciężyła Emilka Rinas, kolejne miejsca zajęli Zbyszek Staniewski i Jola Staniewska.

W konkurencji strzelanie z łuku – prowadzonej przez Roberta Śledzińskiego – w kategorii pań pierwsze miejsce zajęła Justyna Wechterowicz, w kategorii mężczyzn Ziemowit Śledziński, w kategorii dzieci Łucja Wechterowicz. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Teatr Atest prowadzony przez Anię Śledzińską przygotował spektakl związany z historią Pszczewa pt. „Gawędy Św. Lipy Pszczewskiej: Sarmackie Termopile.”. Spektakl cieszył się wielkim zainteresowaniem, a autorka i aktorzy nagrodzeni zostali długimi owacjami.

Codziennie wieczorem siedzieliśmy przy ognisku, grając i śpiewając, popijając dobre trunki, podczas ostatniego ogniska z soboty na niedzielę zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody, a wytrwali placek Maliny.

Jedyną konkurencją z wieloletnią tradycją, która nie została rozegrana podczas tegorocznego Spotkania Pokoleń był bieg na orientację. Trzeba dołożyć starań, żeby ta kultowa konkurencja została rozegrana w przyszłym roku.

Dyrekcja

Hania i Ryszard Galewscy

Galeria zdjęć Pszczew 2021