2020 – Pszczew

Dyrektoriat: Hanna i Ryszard Galewscy

Spotkanie odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym Jeziorak w Pszczewie w dniach: 10.06 – 14.06.2020r., na liście uczestników figurują 54 osoby.

Organizując spotkanie nie przypuszczaliśmy, że jakaś zewnętrzna siła spowoduje, że nie będzie ono przebiegało zgodnie z wieloletnią tradycją. Okazało się, że miało zupełnie inny charakter niż dotychczasowe spotkania, a powodem zmian była epidemia Covid.

Było to spotkanie towarzyskie, bez gier, kultowych ognisk, śpiewów do rana. Tym niemniej cieszyliśmy się swoim towarzystwem, bliskość jeziora, piękna pogoda, humory uczestników spowodowały, że był to cenny czas spędzony wspólnie.

Domki typu Brda, w których mieszkaliśmy zostały zbudowane na skarpie, na murowanym parterze z dwoma niezależnymi pokojami pod domkiem (w suterenie).

Ci mieszkający w domkach na górze mówili na nas „z parteru”, że mieszkamy w garażu. Spotkania towarzyskie odbywały się na ogół na świeżym powietrzu, głównie przed „Garażami”.

Pierwszego wieczoru świętowaliśmy 40 rocznicę ślubu Grażynki i Bogusia Durkiewiczów oraz Joli i Zbyszka Staniewskich. Na uroczystym bankiecie przed domkami stoły uginały się, a Berładyn smażył na turystycznej kuchence gazowej japońskie placki warzywne „Okonomijaki”, które błyskawicznie znikały.

Pogoda dopisała. Wszyscy spędzali czas na wycieczkach pieszych i rowerowych. Zwiedzaliśmy Międzyrzecz, a niektórzy wybrali się do Goncikowa do przepięknego barokowego Pocysterskiego Zespołu Klasztornego „Paradyż” w Gościkowie.

Dobra pogoda umożliwiła kąpiele i plażowanie.

Sukcesem Spotkania był niewątpliwie fakt, że nikt po Spotkaniu nie trafił na kwarantannę.