Jubileusz grupy Do Góry Dnem

Serdecznie zapraszamy wszystkich Ramoli na specjalny urodzinowy koncert z cyklu „Szczecińskie Wierszogranie”, którego organizatorem jest stowarzyszenie Szczecińska Offensywa Kulturalna SZOK

17 czerwca 2013,  godz. 19  Klub Rocker w Szczecinie przy ul. Partyzantów 2

Motto:
Jeszcze grajmy, grajmy jeszcze, chociaż blisko koniec drogi
Jeszcze nas otulą deszcze, jeszcze nas zabolą nogi…

Szczecińska grupa Do Góry Dnem obchodzi w tym roku 35-lecie działalności. W marcu 1978 roku na przeglądzie YAPA w Łodzi, zespół zadebiutował piosenką „Ziarnko maku” i zdobył swoje pierwsze (z licznych) wyróżnienie.

Grupę tworzyli wówczas: Alina Tomczak, Jacek Żurawski, Władek Piątkowski oraz Przemek Niwiński – współzałożyciel i pomysłodawca nazwy zespołu. W kolejnych latach do zespołu dołączali nowi członkowie: Czesiek Lasiuk (twórca największych przebojów DGD), Wojtek Czemplik (późniejszy wieloletni skrzypek zespołu Stare Dobre Małżeństwo), Marek Kuc i inni. W 2005 roku do grupy dołączyli Aleksandra Kiełb-Szawuła i Andrzej Stagraczyński (obydwoje udzielający się w SDM).

W ciągu swojego 35-letniego istnienia (z przerwami na wychowanie dzieci), grupa wielokrotnie występowała na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach piosenki studenckiej, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1983 roku za piosenkę „Sierpień”, a na przeglądzie Bazuna w 1981 roku tytuł Rajdowej Piosenki Roku dla „Turystycznej samby”.

Grupa Do Góry Dnem wydała również trzy płyty:
2002 r. – „Rozmowy z piecem”
2006 r. – „Być, iść”
2012 r. – „Jeszcze grajmy”
oraz nakręciła teledysk do tytułowej piosenki z najnowszej płyty.

Obecnie grupa występuje w składzie:
Przemek Niwiński – gitara, śpiew
Marek Kuc – gitara, śpiew
Czesiek Lasiuk – śpiew
Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew
Monika Kobayashi – flet
Ania Dębicka – skrzypce
Andrzej Stagraczyński – gitara basowa
Andrzej Kalus – gitara basowa

Do Góry Dnem, zespół zawsze wierny klimatom Krainy Łagodności, balladzie i piosence turystycznej, zaprasza na Koncert Jubileuszowy w dniu 17 czerwca 2013 r. o godz. 19 do Klubu Rocker w Szczecinie przy ul. Partyzantów 2. W czasie koncertu, grupę wspomogą muzycy z zaprzyjaźnionego szczecińskiego zespołu Sklep z Ptasimi Piórami.

Bilety w przedsprzedaży 25 zł – www.bilety.fm, w dniu koncertu 30 zł.