2014 – Podgrodzie

Dyrektor: Janusz Zbiorczyk

 

 

XXXVI Spotkanie Pokoleń w Podgrodziu za Nowym Warpnem zorganizował Janusz Zbiorczyk.

Mieszkaliśmy w ośrodku dla młodzieży w domach murowanych wielopokojowych.

W czwartek w Nowym Warpnie odbyła się wielka parada organizowana przez miłośników tradycji ułańskich i kawaleryjskich z całej Polski.

Były pokazy sprawności kawaleryjskiej oraz przedstawienie walk ulicznych przez miłośników militariów  w mundurach i z uzbrojeniem z drugiej wojny światowej.

Emilka Rinas wybrała się z Berładynami do Uckermunde swoim nowiutkim samochodem i w lesie gdzie droga do Uckermünde przekracza granicę zatrzymała ich do kontroli niemiecka policja. Okazało się, że Emilka nie ma żadnych dokumentów zapłaciła mandat 15 euro, a dalej jechał Berładyn, bo tylko on miał prawo jazdy.

Sobotni turniej golfa wygrał Janusz Berładyn. Nagrodą była butelka Johny Walkera. Zwycięzcy została tylko butelka, ponieważ całą whisky wytrąbili kibice, którzy po wręczeniu nagród z groźnym pomrukiem otoczyli zwycięzcę i dali mu odejść dopiero po wysączeniu ostatniej kropli.

Tegoroczny spektakl teatru ATEST przygotował i reżyserował Jarowit Śledziński przy współpracy organizacyjnej Ojca „Śledzia” (ktoś musiał „trzymać za mordę” niesfornych aktorów. W trakcie przygotowań mieliśmy problem z sygnalizowaniem zmiany scen i aktów niezorientowanym widzom. Zatrudniliśmy na fizycznego Freda Abeca, a on z odsłaniania kurtyny zrobił tak brawurową rolę, że przebił wszystkich głównych aktorów i dostał owacje na stojąco (wielokrotnie bisował). Rola ta przeszła do historii ATESTU.