2015 – Lubniewice

Dyrektor: Basia i Fred Abec

 

 

XXXVII Spotkanie Pokoleń zorganizowali Basia i Fred Abecowie w ośrodku “Stilon” w Lubniewicach za Gorzowem.

Pogoda dopisała. Wycieczki piesze, rowerowe, kajaki i rowery wodne na pięknym jeziorze Lubiąż oraz tradycyjne konkursy nie pozwoliły nam się nudzić. Liczne trunki, nalewki pite z umiarem poprawiały nam humor. Berładyn  przywiózł 10-litrową beczkę z kranikiem na podstawce wypełnioną „łyskaczem” własnej produkcji. Liczni degustatorzy chwalili zacną jakość trunku.

Jedną z ciekawych akcji na początku Spotkania była ponadgodzinna walka Zbyszka Łyczakowskiego z korzeniem (pniakiem), który zahaczał o podwozie i nie pozwalał wjechać na miejsce parkingowe koło domku. W końcu przy pomocy kolegów i użyciu ciężkiego sprzętu (łopaty, siekiery) udało się drania wyrwać z prawie metrowego dołu.

Tegoroczny Rajd Orientalny organizowany przez Mroczka i Kitka wygrała drużyna „Wielbiciele organizatorów INO” w składzie Andrzej hr. Rawicki i klan Napiórkowskich. Jak podkreślają niezależni obserwatorzy korupcja ma niebagatelny wynik na wyniki naszych Rajdów Orientalnych. Organizatorzy to kwitują z uśmiechem: „ To przecież tylko zabawa, a komisja sędziowska musi z czegoś żyć…”

Teatr ATEST wystawił sztukę w reżyserii i według scenariusza Anny Śledzińskiej „Prawdziwa Historia o ….(Sydonii von Bork)”. Sztuka ta wpisała się w kampanię na rzecz obrony praw kobiet a jej końcowe motto niech zapamiętają wszyscy panowie  „Gdy krzywdę zrobicie dziewczynie to chuć w was całkiem zaginie!”