2009 – Lubieszewo

Dyrektor: Andrzej Ołowski

 

 

Początkowo XXXI Spotkanie Pokoleń miało odbyć się w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie położonym nad jeziorem Krzemień na Wyżynie Ińskiej, ale z powodu zbyt małej liczby miejsc tegoroczny dyrektor Andrzej Ołowski musiał szukać nowego miejsca.

Ostatecznie spotkanie odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowy „Lubie”  w Lubieszewie nad jeziorem Lubie. Pogoda początkowo łaskawa pozwoliła na plażowanie, kąpiel w jeziorze, kajaki i rowery wodne.
Przelotne deszcze i mżawka przy ognisku nie popsuły nam humorów.

W piątek przy umiarkowanej pogodzie zwiedzaliśmy okolicę na rowerach. Odbyły się konkursy: strzelecki, bule, koszykówka i konkursy dla dzieci.
Po południu w zatłoczonej świetlicy odbył się koncert Bartka Kalinowskiego z Gdańska poety i humorysty śpiewającego głównie piosenki polityczne.

Wieczorem rozpadał się deszcz i ognisko przeniosło się do domku Bajerów i Dąbrowickich, gdzie śpiewaliśmy do czwartej rano wyłącznie stare piosenki.

Cyryl miał wypadek. Wracając z ogniska potknął się w ciemnościach i rozbił głowę na kamieniach, ale lekarze orzekli, że będzie żył, grał i śpiewał.

W sobotę nadal padało do 14. Odbył się „Rajd Orientalny” organizowany przez Mroczka, Freda i Kitka.

Wieczorem mieliśmy już normalne ognisko pod gwiazdami z rozdaniem nagród, Berładynką i piernnikiem Maliny.