VII Niepodległościowy Rajdzik Turystyczny

GALERIA ZDJĘĆ

6 listopada 2005 o godzinie 11:00 nad Jeziorem Szmaragdowym, dla uczczenia Święta Niepodległości, zebrała się grupa Ramoli w sile dziesięciu sztuk (nomen omen 1 z 10, bo był z nami Mistrz Sławek).

Po odczekaniu akademickiego kwadransa ruszyliśmy na Polanę Widok. Później trasa wiodła żółtym szlakiem w okolice Szmaragdowego i odbiła lekko w stronę niebieskiego szlaku aby po złączeniu się z zielonym (krótko mówiąc trzy kolory) doprowadzić nas na Skórczą Górę. A ponieważ nie było tam zbyt dobrych warunków do rozpalenia ogniska (czytaj: nie było gdzie usiąść) udaliśmy się malowniczą trasą w dół nad brzeg Jeziora Szmaragdowego. Trasa nie była zbytnio wyczerpująca więc wszyscy cali i zdrowi dotarliśmy ponownie do Polany Widok.
Tu zastaliśmy rozpalone już ognisko, więc żwawo rzuciliśmy na stos nasze kiełbaski.
Na zakończenie NRT odbył się konkurs ze znajomości tekstu pieśni patriotycznej pt. „My Pierwsza Brygada”. Niestety wiedza na ten temat ograniczyła się do refrenu i to nie całego (każdy znał jakiś fragment). Tak więc większość atrakcyjnych nagród wróciła do sponsora (czyli do Kuca), a nielicznym zostały wręczone nagrody pocieszenia za dociekliwość.

Po zaspokojeniu małego głodu, wygrzewaliśmy ramolskie kości na słoneczku, które oczywiście było jak zwykle dla nas łaskawe. Dzięki temu nie groźna nam żadna rwa kulszowa!!

Około godziny 14.30 udaliśmy się do turystycznych pojazdów a potem juz każdy w swoją stronę.

Tak więc VII NRT przeszedł już do historii. I choć może frekwencja nie była zbyt wielka ( w tym roku nigdzie nie była) to wszystkim dopisywały humory i imprezkę należy uznać za udaną.

Oby tak dalej. Do zobaczenia na szlaku za rok. Tym razem na lewobrzeżu.