Jubileusz 50-lecia Akademickiego Klubu Turystycznego KROKI

Obchody Jubileuszu 50-lecia Akademickiego Klubu Turystycznego „Kroki” w Szczecinie

W 2009 roku minęło 50 lat od momentu utworzenia przez naszych poprzedników, Akademickiego Klubu Turystycznego „Kroki”. Od 50 lat, kolejne pokolenia studentów, kultywują tradycję czynnego uprawiania turystyki, wspólnego poznawania okolic Szczecina, terenów całej Polski i różnych zakątków całego świata, studenckich imprez z gitarą, w schroniskach, przy świecach, z piosenką rajdową, turystyczną, poetycką…

Z tej okazji w dniach 5 – 6 grudnia odbyły się uroczyste klubowe „Mikołajki”, podczas których wszystkie pokolenia AKTowców oraz wieloletnich sympatykow świętowały jubileusz Klubu.

W Schronisku Młodzieżowym w Świnoujściu, gdzie byliśmy zakwaterowani, zorganizowano wystawy fotografii i pamiątek ilustrujących historię 50 lat AKT Kroki. Po kolacji i tradycyjnym Mikołaju dla najmłodszych świętowaliśmy jubileusz w sali Domu Kultury „Słowianin” do późnych godzin nocnych (wczesnych rannych). Grali Marek Kuc i Przemek Niwiński „Śliwa” z zespołu Do Góry Dnem, były podziękowania i odznaczenia za całokształt dla zasłużonych działaczy, pokazy starych fotografii i filmów no i oczywiście wielki tort jubileuszowy.

Po starych mistrzach gitary przejęli młodsi mistrzowie ( „Śledź”, Kuba) i grali równie imponująco.

W niedzielę, po odespaniu całonocnych baletów, żegnaliśmy się, a niektórzy wybrali się jeszcze na nadmorskie spacery.

Imprezę zorganizowały:

Maria Bitel (Błażejowicz) i Katarzyna Mieczkowska przy pomocy wielu obecnych i dawnych członków AKT Kroki.