Dyrektorski Raport – 45. Spotkanie Pokoleń – Piaseczno 2023 WAJK

GALERIA ZDJĘĆ BOGUSIA
GALERIA ZDJĘĆ BOHDAN

45. SPOTKANIE POKOLEŃ
Piaseczno 08 – 11.06.2023r

Spotkanie Pokoleń z założenia trwa od czwartku do niedzieli, ale stało się już tradycją, że zjeżdżamy już w środę.
Tak też było i w tym roku. W środę było nas już 47.
Jednak trzeba wymienić pierwszych przybyłych, a byli to Tomasz, Ania i Ola Wyszomirscy, którzy przyjechali już we wtorek. Jednocześnie są oni rekordzistami w długości pobytu, bo wyjechali dopiero w poniedziałek, pozbierali rzeczy pozostawione przez roztargnionych i tym samym podtrzymują tradycję Krzysia Wyszomirskiego. On też przyjeżdżał pierwszy i odjeżdżał ostatni.
Byli też tacy, którzy przyjechali na nasze SP po raz pierwszy (córka Doroty Jasiny – Jola z rodziną oraz sąsiedzi Doroty) i tak im wszystkim się spodobało, że obiecali sobie i nam przyjeżdżać w następnych latach.

Bardzo dużo tradycji wypracowaliśmy przez te 44 lata trwania Spotkań Pokoleń.
Na początku wspomnę środowe powitanie przybyłych przez aktualny Dyrektoriat.
W tym roku odbyło się ono również, a jakże. Do domku Dyrektorek przyszli wszyscy chętni przynosząc ze sobą małe co nieco i zostali podjęci tym czym „chata bogata”.

Nasze SP nie odbiegało od poprzednich i zostały zorganizowane różne zajęcia i atrakcje.

Zaliczam do nich:

1.Spływ kajakowy Drawą (bardzo liczny, bo 32-osobowy), celem był Złocieniec. Organizatorka, Wala Czakłosz, zapewniła nam przepiękne widoki i niezapomniane wrażenia.
2.Golf dla dzieci i dorosłych, turniej ”hole-in-one” zorganizowali i bardzo sympatycznie prowadzili państwo Łyczakowscy.
3.Strzelanie do tarczy z wiatrówki profesjonalnie przygotowali i prowadzili państwo Galewscy.
4.Bulle – ten turniej przygotował, prowadził i zwyciężył Zbyszek Staniewski.
5.Oddzielnie odbywały się zajęcia dla najmłodszych uczestników, naszych dzieci i wnuków, których prowadzenia podjęły się Dyrektorki Jola Wyszomirska i Hania Malicka
6.SUP – deska do pływania na stojąco została wypożyczona przez dyrekcję na cały dzień dla wszystkich chętnych. Paru osobom udało się stać i pływać jednocześnie.
7.Ogniska były trzy, bardzo gorące i jeszcze bardziej rozśpiewane. Muzykę zapewnił niezastąpiony Andrzej OłowskI
8.Osobną, bodajże najstarszą tradycją SP, nierozerwalnie związaną z ogniskiem sobotnim jest „PIERNIK MALINY” podawany wszystkim wytrwałym obecnym do głębokiej nocy albo i rana przez niezastąpioną Bogusię Kaczanowską.
9.Nie byłoby dobrego ogniska bez dobrego trunku a zapewnił go nie kto inny tylko Berładyn. Mimo iż sam nie brał udziału w żadnym ognisku to dostarczył galon BERŁADYNKI! Brawo Janusz!
10.Oczywiście, że nie zapomniałam o cudownym, jedynym w swoim rodzaju, ATEŚCIE!
Teatr ATEST to przepiękna tradycja, którą zapoczątkowała Petronela Domańska „Pecia”, studentka medycyny, pomysłodawczyni, autorka scenariuszy i reżyserka. Swój pomysł przekazała Małgosi Błażejowicz „Doleczek”, która przez długie lata przygotowywała i prowadziła na zmianę z Teresą Kosacką „Teśką” przedstawienia ATESTU.
Sztuki są zawsze mądre i pouczające. Od dłuższego czasu spektakle tworzą państwo Śledzińscy i chwała im za to! Wciąż objawiają się nowe talenty a stare też nieustająco błyszczą i na długo pozostają w naszej pamięci.
11.Zorganizowałyśmy też zbiórkę do puszki na pomoc dla Krzysia Gradonia na jego rehabilitację. My, dyrektorki, również przeznaczyłyśmy na ten cel całą kwotę pozostałą z wpisowego. Po rozliczeniu kosztów było to 810 PLN.
(Informuję, że pieniądze okazały się bardzo potrzebne już i dlatego zostały przekazane w całości Krzysiowi.)

Wpisowe, symboliczne 20 PLN od każdego uczestnika, przeznaczone było na drobne nagrody za udział w konkursach i za zasługi, na zakup drewna do ogniska, na wypożyczenie wspomnianej deski do pływania oraz na miłą pamiątkę dla każdego.
Pamiątką było w tym roku zdjęcie polaroidowe uczestnika na tle przygotowanym przez
Marię Romanowską i Hanię Malicką. Wszyscy z ciekawością patrzyli co wysuwa się z aparatu a później na powoli pojawiający się obraz swojego zdjęcia. Początkowo miałyśmy mały problem z opanowaniem aparatów, ale poznałyśmy przyczynę i wszystko już szło sprawnie.
Jednocześnie robiłam też drugie zdjęcie Ramoli dla odświeżenia wizerunku na stronie
„Who is who”.
Byłyśmy też przygotowane na prowadzenie turnieju Darta, ale nie było chętnych.
Nieskromnie chciałabym przypisać nam, Dyrektorkom, jeszcze jedną zasługę. Mianowicie zapewniłyśmy przepiękną pogodę!

Dyrektorowanie SP to duże wyzwanie i odpowiedzialność, ale też ogromna radość, satysfakcja, przyjemność i nauka.

Dyrektoriat 45 SP to pięć kobiet:
Jola Wyszomirska
Bogusia Kuc
Grażynka Borowiak
Hania Malicka
Maria Romanowska

które od znamienitej Tajnej,Samozwańczej Kapituły otrzymały wdzięczną nazwę „ALE BABKI”.